ביקורתיות

מתוך – דברי הימים שיהיו..

ביקורת  – בונה או פוגעת .

הדבר שניקרא ביקורת בעולמכם בנוי רובו ככולו על המצב הטכני בלבד ממנו אתם מסוגלים לראות או לחוות סיטואציות בחיים. סיטואציות שיקדמו אתכם בד"כ יהיו אלו שתעדיפו לא לשמוע אותן נאמרות ע"י אדם או גוף אשר יביאו לפיתכם את חוסר המעש או היכולת אותה אתם חווים בעצמכם. אותו כיווץ שתרגישו כאשר בן אנוש יסביר את דבריו וינמק אותם אין לו ולא כלום עם האמת שלכם מלבד העובדה שתמיד הוא אחד שעושה או אומר לעומתכם באותו רגע נתון.

המלה ביקורת עצמה היא המחלקת אנשים לקבוצות קבוצות לפי חוסר , אין ביקורת מראה על מלאות כלשהי והיא נחווית פה כמשהו שלילי במקום כמשהו מקדם. ככלל ,לרוב  כל השלילי בעולמכם מקדם, אין אנו מדברים על רצח עם כרגע אלא על הדברים הנאמרים או נעשים בין אדם לאדם.

כשהשלילי עולה היכולת להפוך אותו לחיובי היא יכולת אוטומטית בעולמכם כי באתם כולכם לפה עם שני הקצוות ואתם מתנהלים הכל חייכם בין שניהם. ככלל הכל נימדד ונלמד פה דרך קטבים כי עדיין בראיה המוגבלת שקיימת אצל רוב האנושות זו הדרך למדוד ולהחליט על כל נושא ונושא , דרך השוואה למשהו אחר, לקצה השני , טוב מול רע ,חלש מול חזק וכדומה.

ברמת תודעה מסוימת זה עובד, והיא זו שעדיין שולטת פה , כשאדם משנה את התודעה שלו לעצמאית ובוראת תוך לקיחת אחריות מלאה על חייו , צורת ההסתכלות הזו ,שהיא מעט קטנונית לפעמים אפשר להגיד ,כבר לא רלוונטית אלא אם הופכים אותה ומשתמשים בה לצורך לימוד .

כל "שלילי" נהפך מיד לחיובי ע"י תודעה שמתבססת על ההבנה שהחיים הם למידה אחת גדולה ואין בהם ולא הרבה חוץ ממנה . ביקורתיות היא למידה , למידה גדולה וחשובה וכשנתייחס אליה כלימוד כך היא תתנהל מולנו ככזו בלבד.

**הסתכלות על ביקורת כמשהו מקדם ולאו דווקא פוגע הוא לא פשוט למרבית האנשים , הוא דורש מידה רבה מאוד של מודעות ושימת האגו בצד, תוך התבוננות אמתית והקשבה לדברים שנאמרים ונתפשים כביקורת .

לרוב היא באה להזיז אותנו .

שלוש אפשרויות עיקריות יש בפנינו כאשר אנו נתקלים בביקורת .

הראשונה היא להיפגע ולהיעלב . מתוך כך להגיב בצורה של התגוננות וכעס.

השנייה – להיפגע ולהיעלב – ואז לבדוק האם יש בדברים משהו נכון שיכול לגרום לנו לשנות ,ו/או להוסיף אצלנו דברים שבסופו של דבר יגרמו לנו להבין ולעשות דברים בצורה טובה ושלמה יותר  .

השלישית – לראות שאין קשר בין מה שנאמר לביני והלמידה פה היא פשוט להתרחק כי מה שנאמר באמת לא נוגע אלי והוא ביטוי בלבד של מי שאמר אותו. גם זו למידה.

 

 

שלח/י שאלה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ליצירת קשר