חושים פנימיים וחושים חיצוניים

את מערכת החושים החיצונית שלנו, כולנו מכירים. ראייה, שמיעה, טעם, ריח ומישוש. אבל כמה עמוקה ההיכרות שלכם עם מערכת החושים הפנימית שלכם? עם סט החושים המקביל המתקיים בתוכנו? ולמה בכלל הם דרושים לנו?

החיים שלנו מורכבים מאינספור התמודדויות פיזיות ורגשיות וכדי "לשרוד" אנחנו מסתפקים רוב הזמן בתשומת לב לחושים החיצוניים שלנו המאפשרים לנו "לנשום" ולהמשיך .

הרבה  מאוד פעמים "נראה לנו" ש… "מרגיש לנו" ש… או שאנחנו "חשים" משהו שונה לגמרי ממה שהעיניים רואות והאוזניים שומעות. מישהו אומר לנו משהו, אבל אנחנו מרגישים שהוא לא אומר לנו הכל. מישהו שואל אותנו שאלה, ואנחנו מרגישים שנשאלת שאלה אחרת לגמרי.  חבר או חברה קרובים משתפים אותנו במידע ואנחנו חשים שהם אינם דוברים אמת, או שהם מתכוונים למשהו אחר ממה שנאמר.

אותה הרגשה חמקמקה ובלתי מוסברת היא תוצאה של הפרשנות המתבצעת על ידי החושים הפנימיים, הנכנסים לפעולה ומשלימים מידע חשוב שלעיתים איננו קשובים לו מספיק או שאיננו מעניקים לו חשיבות מספקת.

הכרות עם מערכי החושים והסנכרון ביניהם דרושה לנו לטובת אינסוף התמודדויות פיזיות ורגשיות שהחיים מזמנים לנו, ובעיקר על מנת שלא נפספס ! כדי שלא ננתח סיטואציות באופן שגוי,  לא נקבל החלטות או נפעל על בסיס הבנה חלקית ובעיקר כדי  שנבין את מה שמגיע אלינו ונוודא שההחלטות שאנחנו מקבלים אכן נכונות ומקדמות אותנו.

בהרצאה נלמד:

מהם החושים הפנימיים? מדוע נולדנו איתם? מה החשיבות שלהם וכיצד לזהות אותם? איך מפתחים את החושים הפנימיים? מה בין חושים פנימיים לבין אינטואיציה? כיצד הרגש משתלב ככלי עבודה עם כל החושים כולם ואיך לעבוד איתם בסנכרון מלא?