חלוקת אנרגיה או תקצוב אנרגטי

גם אנרגיה היא דבר מתוקצב. איך מחולקת האנרגיה שלנו ואיך נכון לעבוד איתה .

ארבע סוגי אנרגיות פועלות בעולם: חשיבה, יצירה , רגש ומימוש.

כל האנרגיות נמצאות בפעולה בכל רגע נתון , במינונים שונים – והן אלה שמרכיבות את הסיטואציות היוצרות את החיים שלנו.

אנו מחלקים את החיים שלנו וחווים אותם דרך האנרגיה כשרוב הזמן איננו מודעים לכך שאנחנו חיים את ודרך האנרגיה הזו. מכיוון שאנרגיה היא בלתי נתפסת פיזית ומכיוון שאנחנו מורגלים לכך שמה שלא פיזי לא קיים, היכולת שלנו "לראות" את האנרגיות ולעבוד איתן בצורה מאוזנת שתשרת אותנו בצורה הכי טובה – נפגעת.

איך נכון לנו לעבוד עם אנרגיות?

רגש, חשיבה, הבנה, רצון ומימוש מתקיימים בנו כל הזמן בצורות שונות. קשה לנו לרוב לעשות הפרדה ברורה  בין הדברים, ולרוב אנחנו פשוט פועלים כדי לקדם את הרצונות שלנו כמעט בכל מחיר, ומשלמים על כך….

כל סיטואציה הפוגשת אותנו או מתרחשת בחיינו, דורשת סוג אחר ומינונים שונים של אנרגיה. סיטואציה המתקיימת בזוגיות אינה דומה בסוגי האנרגיה לזו המתקיימת עם בקשר שלנו עם הילדים, ואנרגיה אחרת לגמרי נדרשת מול ילדים שאינם שלנו או מול אנשים איתם אנחנו עובדים.

כאשר אנחנו לא מדייקים בסוג האנרגיה ובכמות בה אנו משתמשים, אנחנו גם סוטים מדרכנו וגם מבזבזים הרבה ממנה,  מה שמביא לא רק לתחושה של "ריקון", עייפות או "נזילת" אנרגיה, אלא גם למצבים מאוד לא נעימים כגון –  ריבים, פיטורים, דרמות מיותרות ולא מעט פעמים גם לסממנים פיזיים כגון פריחה,  גרד, נשירת שיער וכד'.

במפגש נלמד:

כיצד מורכבת ופועלת האנרגיה בחיינו? מהם סוגי האנרגיה? איך שולטים במינונים? מדוע האנרגיה כל כך שונה מאדם לאדם ואיך לעבוד אתה נכון יותר – כל אחד לעצמו, כדי להשיג ולקדם את העבודה, הזוגיות,  ההורות ושאר החלומות שאנחנו כל כך רוצים.