כיצד אנו מתפתחים ומהם אותם שעורים שנזכרים?

אנו שומעים הרבה על "שיעורים" שעלינו לעבור פה . מהם השיעורים הללו , כיצד נוצרים ואיך אנו בוחרים בהם .

כאשר נשמה מגיעה לכדור הארץ היא עושה זאת מסיבה עיקרית , פה יש את הלמידה הגדולה ביותר, פה יש פיזי לעומת מקומות אחרים ביקום בהם כולם חווים ברמת תודעה בלבד. פה יש את שני הדברים – תודעה וגוף פיזי .

מכיוון שכבר הבנו שכל הרעיון הוא התפתחות ולמידה ,ומכיוון  שהמקום הזה מספק את הלמידה המורכבת יותר אבל גם זו שנותנת לנו את הכי הרבה ,כולם רוצים להגיע הנה שוב ושוב.

נכון שיש פה פיזי וזה כייף ונעים וטעים ,אבל אי אפשר להיות פה רק בהנאות מבלי לעשות איזושהי למידה והתפתחות ואכן כולנו חווים את הלמידה הזו ואנו נכנה אותה שעורים לצורך הבנה.

יש לנו שעורים נעימים ויש כאלו שממש לא . אלו שאנו לרוב מתייחסים אליהם יותר ,הם אותם מצבים וחוויות בחיינו שגורמים לנו לרוב לחוסר נוחות , תסכול ,כעס ואפילו ייאוש . אלו המצבים שאמורים לגרום לנו לעצור . ככלל רוב החוויות פה מתחילות אצלנו כהרגשה , אנחנו קודם כל מרגישים ומגיבים לאותו רגש ברגש , אח"כ פתוחות בפנינו כמה אפשרויות – או שנבין ונעבוד עם הרגש ונסיק את המסקנות תוך לקיחת אחריות מלאה על הסיטואציה , או שנמשיך להגיב ברגש משלנו על הסיטואציה ללא עצירה לצורך הבנה ,או שנרגיש שאין לנו יכולת להתמודד ונדחיק את כל הסיפור, או  שנחליט להתמודד עם הדברים מתישהו ונשים הכל בצד.

ככלל שיעור כשמו כן הוא , הוא הגיע כדי ללמד ולכן כדאי ורצוי ללמוד ממנו ולכן האפשרות הראשונה שהוזכרה היא הרצויה לכולנו.

איך אנו בוחרים את השיעורים שלנו?

מכיוון שכולנו נשמות מתפתחות , תמיד ניבחר את השיעורים שעדיין לא למדנו.

אפשר לחלק אותם לשם הנוחות ובעיקר הזיהוי דרך ארבעת היסודות – אש מים אויר ואדמה כאשר כל אדם ייקח את השיעורים העיקריים שלו דרך היסוד שהכי קשה לו אתו.

(על היסודות עצמם כתבתי פה בעבר כיצד מחולקים וכיצד עובדים , מי שלא זוכר מוזמן לגלול ולראות )

מי שבא ללמוד אש  ימצא עצמו מתעסק עם למידת תעוזה , אומץ, מנהיגות (בעבודה – ניהול למשל) חוסר התפשרות על עמדותיו, העמדת עצמו במרכז ושאר הדברים שאש מייצגת בחיי היומיום שלנו  .

מי שבא ללמוד מים יתעסק ברגש ויחסי אנוש ,כמובן מהמקום הפחות נעים שלהם , אותם אנשים בדר"כ חווים קושי גדול בענייני חברה /חברויות , הם מרגישים ופחות מבינים ומפרשים כל דבר דרך הרגש. אלו אנשים שלא פעם יעדיפו להדחיק את הסיטואציות כי כל כך לא פשוט להם.

מי שבא ללמוד אויר יתעסק פה בעיקר בהבנות . לרוב אלו אנשים שכבר סיימו את למידת הרגש ויכולים להתעסק בסיטואציות בצורה אחרת , להבין להסיק מסקנות ולהמשיך לדבר הבא. שעורי אויר מתעסקים בעיקר בחשיבה והבנה.(מורים למיניהם , מובילי דרך וכו')

מי שבא ללמוד אדמה – יעסוק בדברים של מימוש ויישום. אנשים שמוציאים לפועל דברים בצורה פיזית (חקלאות, הפקות ,ביצועיסטים למיניהם)

ככלל– כולם עושים פה הכל מהכל , כולם מפתחים ומתפתחים אבל לכל אחד הקו המרכזי שלו הקושר בין כל הדברים שהוא עושה.

**אחד הדברים שאפשר לקבל דרכו רמז עבה מהם השיעורים שחסרים לנו ,הוא המזל האסטרולוגי שבו נולדנו.  בנוסף למה שהורגלנו לחשוב , הרבה פעמים המזל בו נולדנו מייצג בדיוק את סוג האנרגיה שחסרה לנו . למשל – אם נולדתי למזל אש – אני לאו דווקא מנהיגה או בעלת תעוזה רבה , אלא אלו בדיוק הדברים שבאתי ללמוד והאנרגיה של המזל באה לתמוך בי ולחזק אותי(באותו הקשר , בני הזוג איתם אנו נמצאים באים ללמד אותנו את הדברים שחסרים לנו ,ולכן כאשר אני נשואה לבן/בת זוג עם המון אש ,אני לא מ"מורידה את הראש" מולו או מולה ולא מיישרת קו אלא לומדת ולא פעם עובדת עם זה בדיוק מולו או מולה.)

כאשר שיעורים מכל סוג לא נלמדים אנחנו תמיד נחווה בצורה מורכבת וקשה יותר ,אבל במהות זה עדיין יהיה אותו השיעור ואם נתעקש ולא נלמד במהלך כל החיים שלנו פה , הקושי ילך ויגדל עד פגיעה פיזית או רגשית בנו עצמנו.

שיעורים שלא נלמדו לאורך גלגול שלם יחזרו ויופיעו בגלגול הבא כמשהו ארוך וקשה יותר.

לדוגמה – אם באתי ללמוד איבוד שליטה והתעקשתי עד הרגע האחרון לא לעשות זאת , בגלגול הבא אני עשויה להיוולד כבר כתינוקת נזקקת והפעם לעבור חיים שלמים בלמידת איבוד שליטה.

*כשאנשים שואלים אותי הרבה מאוד פעמים – "מה תינוק/ת כזה קטן כבר עשה ש"מגיע" לו/ה סבל כזה או אחר , חשוב להבין שרובנו לא זוכרים שהכל חלק משלם אחד גדול וכשאנחנו בוחנים כל דבר בנפרד ,קשה יותר להבין את הדברים. כל פעם שאנו חיים פה זה בקשר ובהמשך ישיר לפעם ו/או הפעמים הקודמות שחיינו פה. יש פעמים שזה המשך של השיעור מהפעם האחרונה ויש פעמים שזה יכול להיות המשך לשיעור שהתחלתי לפני שניים שלושה גלגולים בהם הייתי פה.

ולכן ,לא כדאי לוותר על דברים שגורמים לנו, אפילו קצת ,לחוות חוסר נוחות.

בהצלחה בבית הספר של החיים לכולם…

 

 

 

 

שלח/י שאלה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ליצירת קשר